Kupowanie używanego samochodu ma to do siebie, że nie do końca jesteśmy pewni co do historii pojazdu oraz stanu technicznego. Jednym z rozwiązań wydaje się sprawdzanie VIN. Tym samym powstaje tytułowe pytanie – czy warto sprawdzić VIN przed zakupem?

Czy na pewno warto sprawdzić numer VIN?

Odpowiedź oczywiście może być tylko i wyłącznie twierdząca. Przed zakupem samochodu zdecydowanie warto dokładnie się niemu przyjrzeć zanim ostatecznie podejmiemy decyzje o zakupie. Po podaniu numer VIN można uzyskać całkiem obszerny raport.

Jakie informacje można uzyskać sprawdzając numer VIN?

Informacje jakie można uzyskać z raportu tego typu to między innymi historyczny przebieg, raport o kradzieży, rejestr wypadków, informacja do dokonanych wymianach, historia sprzedaży, informacje o aukcjach, dane techniczne oraz informacje o własności.

Podsumowując, jeśli rozważasz zakup samochodu to zdecydowanie warto sprawdź vin. Najlepiej sprawdzić też samochód na pobliskiej stacji diagnostycznej. Wydane kilkaset złotych na sprawdzenie samochodu zdecydowanie zwróci się, jeśli kupimy samochód w dobrej kondycji zamiast takiego, który wymaga napraw. Bez wątpienia sprawdzenie numeru VIN, jest w tej kwestii bardzo pomocne.