Dobre auto do jazdy po mieście to prawdziwy skarb. Korki, częste postoje i problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania to w miejskiej dżungli codzienność każdego kierowcy. Z tego względu sprawny i niezawodny samochód jest tu prawdziwym sprzymierzeńcem.

Jakie cechy powinno mieć dobre auto miejskie?

Eksperci z salonu Autoplaza podkreślają, że przy zakupie auta miejskiego trzeba kierować się przede wszystkim względami praktycznymi. Taki samochód wcale nie musi mieć bardzo mocnego silnika oraz luksusowo wyposażonego wnętrza. Najważniejsze jest to, aby był zwinny i nie sprawiał kłopotów. Dynamika, dobra widoczność oraz mały promień skrętu to cechy, które okazują się bardzo pomocne podczas jazdy po mieście. Trzeba również postawić na oszczędność, dlatego najlepiej wybierać modele z niewielkimi jednostkami napędowymi o pojemności ok. 1 l. Takie silniki palą mało, a przy okazji obniżają cenę OC i są tańsze w naprawie. Istotną kwestią jest też dostępność części zamiennych, która znacząco wpływa na koszty serwisowe – specjaliści zalecają, aby wybierać samochody popularnych marek takich jak np. Ford.

Auto miejskie – jakie nadwozie?

Projekt nadwozia to jedna z najistotniejszych przesłanek decydujących o użyteczności samochodu miejskiego. Ten obszar stawia przed projektantami sporo wyzwań, ponieważ z jednej strony pożądana jest spora przestrzeń pasażerska, a z drugiej mile widziany jest pojemny bagażnik. Z tego względu silnik musi zajmować możliwie jak najmniej miejsca. W większości przypadków małe osobówki miejskie są wyposażone w trzydrzwiowe nadwozia. Warto jednak przemyśleć zakup samochodu pięciodrzwiowego, gdzie na tylnej kanapie jest po prostu więcej miejsca – to się przydaje m.in. przy wożeniu dziecka w foteliku.

Auto miejskie – nowoczesność w cenie

Koncerny motoryzacyjne dbają o to, aby samochody przeznaczone do jazdy po mieście nie były nudne. Nadają im zatem bardzo atrakcyjny wygląd, nie zapominając przy tym o rozmaitych udogodnieniach takich jak np. skórzane fotele czy systemy multimedialne z nawigacją.