W dzisiejszych czasach każdy marzy o tym, żeby założyć firmę – jako że nie jest to proces skomplikowany, większości się udaje. Te osoby stają później przed zadaniem związanym z wypromowaniem ich działalności gospodarczych – to z kolei wzmaga konkurencję na rynku reklamy, w szczególności tej bezpośredniej. Rywalizować o klienta trzeba obecnie w niemal każdej branży, a żeby wygrać trzeba być pomysłowym, spostrzegawczym i mieć na to wszystko plan. Zacznijmy jednak od początku.

Podstawy reklamy bezpośredniej

Współcześnie, ze względu na dostęp do specjalizujących się w tym firm, nietrudno jest zakupić duże ilości gadżetów reklamowych. Podstawą w tego typu kampanii nie jest jednak ilość, a – jak już zostało wspomniane – właściwy plan. Musimy określić, co i komu będziemy wręczać, żeby osiągnąć jak największy sukces – za takowy uważa się z kolei właściwe przełożenie wydatków na przypływ klientów. Zacznijmy zatem od odbiorcy – musimy określić, kto najczęściej korzysta z naszych usług i produktów, a na tej podstawie zaprojektować gadżet, który nie tylko będzie mu/jej się podobał, ale też będzie użyteczny. Weźmy na przykład breloki reklamowe – każdy lubi mieć coś przywieszonego do kluczy czy torby, ale gusta są różne. Inny rodzaj breloków preferują kobiety, a jeszcze inny mężczyźni i właśnie dlatego ważne jest określenie targetu.

Jaki powinien być sam gadżet?

Załóżmy zatem, że zdecydowaliśmy się na już wcześniej wspomniane breloki reklamowe – jak powinny wyglądać, żeby przyciągnąć oko? Przede wszystkim kierujmy się wyglądem ogólnym, umieszczając logo naszej firmy czy adres strony internetowej w ustronnym miejscu. Brelok nie musi być czymś, co od razu narzuci klientowi myśli o naszej firmie – jeśli zresztą będzie nim nasze logo, raczej nie przywiedzie ono na myśl nieznającym nas klientom właśnie naszej firmy. Najpierw więc przyciągnijmy uwagę ciekawym wzorem, a z tyłu czy na dole umieśćmy reklamę. W ten sposób zauważy ją tylko ten, kto rzeczywiście się przyjrzy, a zatem ten właściwie zainteresowany tematyką.