Popularność samochodów elektrycznych w naszym kraju wciąż jest nie wielka. Jednak eksperci przyznają że rewolucja elektryczna jest tylko kwestią czasu. Na zachodzie Europy znacznie bardziej docenia się korzyści płynące z ekologicznych rozwiązań. Bez wątpienia w perspektywie kilkunastu lat również w Polsce widok samochodu podłączonego do gniazdka przestanie być futurystycznym obrazkiem.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem samochodami elektrycznymi rośnie mapa stacji ładujących. Na mapie naszego kraju takie punkty wyrastają jak grzyby po deszczu. Najczęściej punkty ładowania znajdziemy w galeriach handlowych oraz w pobliżu tradycyjnych stacji benzynowych. W opozycji do publicznych punktów ładujących, samochody elektryczne można naładować korzystając z własnego gniazdka. Do tego celu potrzebna jest specjalna ładowarka/stacja ładująca.

Stacje ładujące WallBox to rozwiązanie które znacząco zwiększa komfort użytkowania samochodów elektrycznych. Stacje charakteryzują się modą od 7,5 do 22kW co wpływa na skrócony czas ładowania pojazdu. Sam proces ładowania jest bardzo przyjemny gdyż na dużym wyświetlaczu LCD wyświetlane są wszystkie parametry ładowania w czasie rzeczywistym. Kolejną zaletą jest stosunkowo niska waga takiej stacji wynosząca zaledwie 10kg. Dzięki takiej wadze stacja z powodzeniem może być przenoszona z jednego miejsca na drugie. Jeśli planujemy podróżować z ładowarką lepiej zainteresować się zakupem ładowarki przenośnej o wielkości smartfona. Podróżowanie z ładowarką to interesująca perspektywa, natomiast to co jest najważniejsze to wygoda umieszczenia stacji przy własnym domu lub biurze. Teraz zawsze gdy zaparkujesz swoje auto, jednocześnie będziesz mógł zatankować proekologiczne i co bardzo ważne oszczędne „paliwo elektryczne”.

Podsumowując, infrastruktura stacji ładujących rozrasta się w niezłym tempie, natomiast wciąż nie spełnia wymagań kierowców. Nie powinno to jednak stanowić realnego argumentu przeciwko zakupowi samochodu elektrycznego, gdyż komfort wynikający z użytkowania własnej ładowarki lub nawet stacji ładującej jest nie do ocenienia. Więcej na temat ładowarek do samochodów elektrycznych można znaleźć na electronite.eu