Czy renowacja auta się opłaca? Odpowiedź brzmi krótko, choć zadowoli mało kogo – i tak, i nie. Dlaczego? Podczas renowacji potrzebne są nam trzy rzeczy: czas, pieniądze i umiejętności. Najlepiej na renowacji wychodzą te osoby, które mają pod dostatkiem przynajmniej dwóch z tych zasobów. 

Czas

Renowacja to proces czasochłonny. To nieraz miesiące wytężonej pracy z niejasną perspektywą szczęśliwego końca. Zwyciężają wytrwali, choć zwycięstwo oznaczać może wiele – może to być nawet… wyjście na zero, bądź mała strata finansowa przy sprzedaży odnowionego auta. Cierpliwość przydaje się także podczas nauki budowy auta, którego do tej pory nie rewitalizowaliśmy.

Umiejętności

Umiejętności zdobywa się z czasem. Czasu jednak ciągle brakuje, więc na czoło wyścigu o klienta wysuwają się warsztaty które na swoim koncie mają dziesiątki podobnych aut. Wiele rzeczy robi się wtedy na pamięć, a zapasy części dodatkowych, będących spadkiem po oddanych projektach, nadają szybszego tempa naszej pracy. Mechanicy znający się na swoim zawodzie wykonają swoją pracę szybciej, a jak wiadomo, czas to pieniądz.

Pieniądze

Jeżeli nie mamy wystarczająco dużo czasu, bądź nie mamy pomysłu na doprowadzenie skomplikowanej sprawy do końca, z pomocą przychodzą nam… pieniądze. To za ich pomocą wynajmiemy dodatkowego mechanika, który usprawni proces renowacji. Jeżeli nie odnawiamy auta pod zamówienie konkretnego klienta, pieniądze są nam niezbędne do kupna auta do remontu.