Korzystanie z samochodu jest dla wielu osób czymś tak naturalnym, że nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez auta. Brak samochodu lub jego niesprawność mocno komplikuje życie całej rodziny. Począwszy od problemów z dowiezieniem dzieci do szkoły, przez trudności z dojazdem do pracy, aż po niemałe problemy z realizacją zakupów czy dłuższymi podróżami. Jak sobie poradzić, kiedy nasz samochód musi na dłuższy czas musi pozostać w warsztacie lub jesteśmy w trakcie kupna nowego auta, a stare już się sprzedało? Korzystanie ze środków komunikacji publicznej jest mało wygodne, natomiast zamawianie taksówek bardzo drogie. Złotym środkiem jest wypożyczalnia samochodów  https://www.ckcorp.auto.pl.

Tanie auto z wypożyczalni dla każdego

Usługi związane z wypożyczaniem samochodów często kojarzą się z czymś luksusowym i zarezerwowanym dla najbogatszych osób. Rzeczywistość pokazuje że wcale tak nie jest. Wypożyczalnie aut to takie same firmy jak wszystkie inne. Prowadząc swoją działalność, nastawione są przede wszystkim na zysk. Aby go wygenerować, nie mogą zamykać się na żadnego klienta, bez względu na to, jakie ma potrzeby i możliwości finansowe. Z tego powodu wypożyczalnie oferują szeroką gamę samochodów, od małych aut miejskich, przez auta rodzinne, aż po samochody dostawcze. Najpopularniejsze marki i modele, które można znaleźć w większości wypożyczalni to:

  • Samochody klasy A – to małe auta miejskie, których przedstawicielami jest Fiat Panda, Ford KA czy Hyundai i10,
  • Samochody klasy B – większe samochody, najczęściej hatchbaki. Przykładowe modele to Opel Corsa, Renault Clio czy Ford Fiesta.
  • Samochody klasy C – komfortowe i w zupełności wystarczające na dalsze podróże samochody o większych gabarytach. Opel Astra, Ford Focus lub Skoda Octavia.
  • Samochody dostawcze  – to specjalna gama samochodów użytkowych, przeznaczonych do wykonywania działalności gospodarczej. Samochody te mogą być przystosowane do transportu towarów – wówczas są w nadwoziu furgon lub do przewozu ludzi, wówczas zostają wyposażone w kilka rzędów foteli.

Jak płacić za auto z wypożyczalni?

Korzystając po raz pierwszy z wypożyczalni samochodów, powinieneś zabrać ze sobą dokument tożsamości i prawo jazdy. Użyczenie samochodu odbywa się na podstawie umowy najmu, w której określone są dokładne daty wypożyczenia i oddania samochodu, wraz z kosztem usługi. Załącznikiem do umowy może być tabela opłat i prowizji, pobieranych przy zaistnieniu pewnych sytuacji. Jedna z nich to np. oddanie samochodu nie zatankowanego do pełna, wyrządzenie szkody lub otrzymanie zdjęcia z fotoradaru. Na poczet takich ewentualności, wypożyczalnia samochodów może dokonywać tzw. preautoryzacji na karcie kredytowej klienta. Jest to blokada ustanowiona na wypadek dodatkowych kosztów, nie uwzględnionych w ogólnej cenie najmu. Blokada jest zwalniana z karty po około tygodniu od momentu zwrotu samochodu. Nie każda wypożyczalnia stosuje tę formę pobierania kaucji. Część umożliwia zapłacenie kaucji w gotówce. Jaka jest wysokość kaucji? To zależy od klasy i modelu wypożyczanego samochodu.