Nie trzeba dwa razy wspominać o tym, że sklep narzędziowy to nie tylko sklep oferujący klucze płaskie, kombinerki i młotki. Rzecz jasna tego typu sprzęty stanowią podstawę oferty wielu sklepów narzędziowych i co równie istotne typowy sklep tej klasy handluje kombinerkami od minimum tych kilku producentów. Oznacza to w praktyce kilkanaście modeli kombinerek zróżnicowanych cenowo. Podobnie jest z młotkami, kluczami płaskimi i kluczami imbusowymi. W sklepach tych spotyka się też różne modele szafek narzędziowych, stołów warsztatowych i ścianek narzędziowych. Prawda tkwi też i w tym, że firmy tego rodzaju funkcjonujące w większych miastach mają bardziej rozbudowaną ofertę, bo rywalizują z innymi sklepami narzędziowymi o potencjalnych klientów.

Reklamowanie

Może i nie każdy sklep narzędziowy zajmuje się aktywnym promowaniem jakichś narzędzi elektrycznych, czy też tych wykonanych ze stali narzędziowej, ale w wielu znajdują się plakaty producentów powiązane z ciekawą grafiką, a niekiedy nawet kalendarze promujące narzędzia elektryczne. Tego typu drobiazgi te konkretne sklepy dostają wraz z towarem i wieszane są one gdzieś tuż przy sklepowej ladzie. Nie można ich nazwać gadżetami reklamowymi, bo te daje się najlepszym stałym klientom, a plakaty i kalendarze z narzędziami tylko wiszą w sklepie jakiś czas.

Istnienie w sieci

Obecnie niemal każdy sklep narzędziowy jest też i tym internetowym. Mowa tu konkretnie o tym, że ktoś stworzył taki sklep internetowy, a najczęściej jest to informatyk tworzący strony i podstrony do danego sklepu. Na dokładkę tego typu biznes funkcjonuje także na portalach społecznościowych, bo publikowanie tam postów jest nawet wskazane i to nie tylko ze względu na to, że na portalach internetowych skupia się niemal całe życie internetowe. Dodatkowym plusem tych portali jest możliwość robienia płatnych reklam postów. W ich przypadku sami wybieramy budżet konkretnej reklamy, grupę docelową odbiorców i miasto lub region, w którym to dana reklama będzie wyświetlana przez czas określony.

Inne ważne wzmianki

Obecnie też nie ma czegoś takiego jak typowy sklep narzędziowy, bo wiele z nich handluje kluczami płaskimi, śrubokrętami i narzędziami elektrycznymi, ale są też i takie handlujące regałami, śrubami, wkrętami i innymi typami mebli przemysłowych. Zdecydowanie największy asortyment mają te markety z narzędziami, choć w przypadku indywidualnego biznesu tego rodzaju dobry stały klient może liczyć na znacznie wyższy rabat niż w markecie. Mowa tu o tym, że znajomości czasami dają więcej od zakupów w marketach.