Od kilku lat SUVy cieszą się rosnącą popularnością i coraz częściej są wybierane przez kierowców na całym świecie. Wywodzą się one od samochodów terenowych, więc  tak się utarło, że same też są samochodami przeznaczonymi w lekki teren. Sprawdzają się jednak świetnie także w warunkach miejskich. Zwłaszcza jeśli chodzi o model Kodiaq od Skody. Składają się na to: podwyższony względem typowych rodzinnych samochodów prześwit, opcjonalnie napęd na cztery koła i nowoczesne systemy wspomagające jazdę po bezdrożach. Co jeszcze wyróżnia to auto?

Kompromis między komfortem a terenowcem

Jeśli szukasz kompromisu, bliższego raczej komfortowi, wygodzie jazdy w trasie, dobremu wyciszeniu i łatwości użytkowania na co dzień, Skoda Kodiaq będzie dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to oczywiście wygląd, który w tym przypadku jest naprawdę niebanalny. Charakteryzują go dynamiczne linie oraz ostre kształty przy równoczesnym zachowaniu wdzięku. Do tego wysoko umiejscowione reflektory, masywna osłona chłodnicy oraz długi rozstaw osi. Wysoko poprowadzony zderzak sugeruje, że Kodiaq nie boi się jazdy w terenie. Jest to więc doskonałe połączenie cech komfortowego wozu miejskiego z nieustraszonym modelem terenowym. Jeśli chodzi o komfort, warto szczególną uwagę zwrócić na przestronne wnętrze. Duża ilość miejsca jest tu zagwarantowana zarówno dla kierowcy, jak i pasażera. Co więcej, oprócz kierowcy model Kodiaq pomieści aż 6 dodatkowych osób. Jest to więc auto idealne dla dużych rodzin. Pasażerowie z tyłu mają możliwość przesuwania siedzeń aż o 18 cm. w przód i tył. oraz indywidualnego dostosowania ich  pochylenia. Gwarantuje to najwyższy komfort jazdy i odpoczynku. Ten i inne modele marki Skoda, możesz znaleźć na https://centrumwroclaw.pl/skoda/.

Duży bagażnik i nowoczesne rozwiązania

Oprócz dużej ilości przestrzeni dla kierowcy i pasażerów, Kodiaq oferuje też sporo miejsca w bagażniku, bo aż 720 l, gdy tylne siedzenia są rozłożone. Wystarczy jednak złożyć drugi rząd, by zyskać aż 2065 l miejsca w bagażniku. Ponadto, Skoda Kodiaq posiada szereg nowoczesnych asystentów i rozwiązań, które pozwalają na proste i bezpieczne prowadzenie. Przykładem może tu być Area View, który pozwoli Ci wiedzieć dokładnie co się dzieje wokół auta. Jest to bowiem system kamer, umiejscowionych w przedniej i tylnej części auta, a również w obudowach lusterek. Inną, wartą uwagi funkcjonalnością jest Trailer Assist. Polega ona na systemie ułatwiającym cofanie i parkowanie tyłem, nawet z doczepioną przyczepą. Kierowca musi jedynie zdecydować gdzie chce cofnąć auto, i w którym momencie rozpocząć manewr. Z kolei Manoeuvre Assist pozwala zatrzymać się w porę podczas cofania. Taki zestaw cech bez wątpienia ułatwia jazdę oraz sprawia, że masz możliwość stać się jeszcze pewniejszym kierowcą przy zachowaniu pełni bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Skoda Kodiaq jest także niezwykle bezpiecznym modelem. Dzięki Traffic Jam Assist czuwa nad Tobą podczas stania w korkach. Dzięki temu rusza, hamuje i skręca automatycznie, podążając za samochodem przed nami, a Ty możesz oddać się odpoczynkowi. Ponadto, model posiada czujnik martwego pola, dzięki któremu podczas zmiany pasa informuje kierowcę o innych pojazdach na drodze. Dzieje się to dzięki czujnikom w tylnym zderzaku, które monitorują obszar do 20 m. za samochodem.

W modelu Kodiaq warto także zwrócić uwagę na szereg ciekawych rozwiązań w zakresie świateł. Przednie reflektory wyposażone są w diody LED, zapewniające wysoką wydajność. Posiadają one też funkcję adaptacji świateł AFS, która odpowiedzialna jest za optymalne oświetlenie drogi i otoczenia. Ponadto, Auto Light Assist odpowiedzialny jest za automatyczne uruchamianie świateł po przekroczeniu 60 km/h. Co więcej, w razie wykrycia innych uczestników ruchu przed nami lub nadjeżdżających z naprzeciwka, Kodiaq przyciemni światła, by ich nie razić.

Jak więc widać, model ten posiada szereg udogodnień, dzięki czemu sprawdzi się niejednemu fanowi motoryzacji.