Handel autami sprowadzanymi z zagranicy to dobry zarobek, jeżeli wiemy jakie auto opłaca się przywieźć. W innym wypadku będzie to ciężki kawałek chleba, a my skończymy z ogrodem pełnym nieużywanych samochodów!

Auta popularne, kilkuletnie

Najbardziej popularne auta to pewny sposób na szybką sprzedaż. Minusem jest jednak olbrzymia konkurencja. Podobnych aut może być nawet kilkanaście, co sprawia, że cierpi na tym nasza marża. Możemy zarobić niewiele, ponadto posiadając kilkanaście popularnych aut na placu, skazujemy się na codzienny maraton z potencjalnymi kupcami. Wizyty, telefony, jazdy próbne – niezbędne będzie zatrudnienie innej osoby do pomocy. Wiąże się to z kosztami!

Auta niszowe, klasyki

Auta niszowe są wystawiane rzadko, czeka się na ich sprzedaż długo. Jest jednak olbrzymia przewaga na tle tych aut, których na rynku jest zbyt dużo – olbrzymia przebitka, sięgająca niemal dwukrotności ceny zakupu. Warunkiem jest jednak cierpliwe czekanie na odpowiedniego klienta. Może to potrwać wiele miesięcy, lecz warto się uzbroić w cierpliwość.

Auta uszkodzone

Uszkodzone auta można kupić znacznie poniżej ceny rynkowej. Ich naprawa, nieopłacalna w krajach zachodnich takich jak Niemcy czy Szwajcaria, jest dużo tańsza w Polsce. Z tego faktu korzystają dziesiątki sprzedających. Trzeba mieć jednak na uwadze olbrzymią odpowiedzialność spoczywającą osobie dokonującej naprawy uszkodzonego auta. W grę wchodzi bowiem życie przyszłego klienta. Auto musi być więc dokładnie sprawdzone pod kątem ukrytych usterek.