Hyundai to marka która lubi być na bieżąco z nowościami. Południowokoreański producent motoryzacyjny regularnie zaskakuje swoich klientów wyszukanymi rozwiązaniami. W niniejszym artykule chcemy opisać kilka wyjątkowo ciekawych koncepcji. Niektóre z nich są już dostępne na rynku. Natomiast na inne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Panele słoneczne na dachu

Niedawno został zaprezentowany nowy model – Sonata, który absolutnie wyróżnia się na rynku za sprawą paneli słonecznych umieszczonych na dachu pojazdu. Według zapewnień producenta wystawienie samochodu na słońce przez zaledwie sześć godzin w ciągu doby starczy na naładowanie 60 procent baterii. Takie rozwiązanie bez wątpienia byłoby ekonomicznym rozwiązaniem przyjaznym zarówno dla portfela jak i dla środowiska. Kiedy możemy się spodziewać pierwszych tak innowacyjnych pojazdów? Jak dotychczas koncern planuje sprzedaż na terenie Korei oraz Ameryki Północnej. Według zapowiedzi sprzedaż ma ruszyć w 2020 roku.

Mały samochód – duże możliwości

Panele słoneczne na dachu pojazdu to na pierwszy rzut oka sen o przyszłości. Natomiast, wiele równie imponujących rozwiązań technologicznych możemy spotkać w już jeżdżących hyundai’ach. Spójrzmy na małe kompaktowe autko jakim jest Hyundai i10. W wyposażeniu tego nie wielkiego pojazdu jest szereg interesujących rozwiązań: Blue Link, Apple Car, Android, ładowanie smartfona w pełni bezprzewodowo, HBA, kamera cofania oraz wykrywanie pieszych i rowerzystów. To nie wszystko! Znajdziemy również takie nowinki jak system utrzymywania pasa ruchu oraz system monitorujący poziom uwagi kierowcy. Jak widać różnorodne systemy elektroniczne są nastawione zarówno na kwestie wygody jak i poprawę bezpieczeństwa podczas podróży.

Elektryczne samochody to nie przyszłość to teraźniejszość

Czasy w których elektryczne samochody były futurystyczną ciekawostką bezpowrotnie minęły. Trzeba zgodzić się z tym że w naszym kraju wciąż są rzadkością. Jednak z całą pewnością szybko zaczną zdobywać rynek również i w kraju nad Wisłą. Hyundai Motor ma na celu być liderem mobilności przyszłości dlatego nie mogło zabraknąć Hyundaia na rynku samochodów elektrycznych. Przedstawicielem proekologicznego elektryka w stajni Hyundaia jest Kona Electric oraz IONIQ. Jeśli chodzi o IONIQ’a to zapewne większość z was go zna gdyż jest to wyjątkowe auto w segmencie samochodów elektrycznych. Jest jednym z najbardziej nagradzanych samochodów proekologicznych. Przyjrzymy się modelowi Kona. Nie jest to kolejne małe oszczędne autko dla pasjonatów alternatywnego podejścia do motoryzacji lecz pełnoprawny sporych rozmiarów SUV.  Elektryczny SUV to na pewno nie jest przykład kompromisu pomiędzy osiągami a ekonomicznością. Można powiedzieć że mówimy o aucie elektrycznym bez kompromisów. Zasięg pozwala na pokonanie 470 kilometrów (według zapewnień) a to wszystko z maksymalną imponującą mocą 204 KM. Dzięki mocnego silnikowi i dobremu momentowi obrotowemu przyśpieszenie do 100km zamyka się w granicach 8 sekund co pozwala rozwinąć skrzydła nawet wytrawnym kierowcom.

Technologia to bezpieczeństwo

Gdy myślimy o technologii często na pierwszy plan rzuca się zapewnienie wygody i rozrywki podczas podróży. Jednak nie możemy zapomnieć o wysokim standardzie w zakresie bezpieczeństwa. Producent podkreśla że samochody mają pakiet funkcji bezpieczeństwa o nazwie SmartSense. Niezależne organizacje (NCAP) przyznały wersji Ioniq, Plug-in oraz Electric pięć gwiazdek za bezpieczeństwo podczas zderzenia. Systemy jakie możem spotkać w nowych modelach Hyundaia to FCA, BCW, LKA, RCTA. Fanom motoryzacji pewnie nie trzeba ich opisywać, dla mniej zorientowanych czytelników przypominamy że mowa o asystencie zapobiegania zderzeniu, asystencie utrzymania pasa ruchu, moniotorowaniu martwego pola oraz ostrzeganiu o ruchu poprzecznym.

Technologia to bezpieczeństwo

Hyundai staje się coraz popularniejszą marką mocno liczącą się na międzynarodowym rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferuje innowacyjne rozwiązania wpływające na komfort oraz bezpieczeństwo podróżnych. Na koniec warto zaznaczyć że marka Hyundai jest coraz powszechniejsza w naszym kraju. Potwierdzeniem jest np. salon hyundai w Warszawie.