Toyota to prawdziwy gigant rynku samochodów osobowych. Olbrzymia liczba wyprodukowanych samochodów sprawia, że bardzo ciężko dokonać wyboru najbardziej kultowego modelu tej marki. Jest jednak kilku murowanych kandydatów. Oto oni!

Toyota Supra

Najbardziej znana, czwarta generacja tego modelu wyposażona była w turbodoładowany, trzylitrowy silnik o oznaczeniu 2JZ-GTE. Już po wyjeździe ze salonu auto robiło wrażenie. Prawdziwa magia tego auta zaczynała się jednak w rękach doświadczonego tunera. Dobrze zestrojone silniki bez żadnego problemu osiągały moce rzędu 800 – 1000 koni mechanicznych, co jednoznacznie sprawiło, że Supra od ponad dwóch dekad stawiana jest na równi z innymi legendami lat 90 – Hondą NSX czy Nissanem Skyline GT-R. Jej sylwetka jest tak ponadczasowa, że auto nawet dziś wygląda świeżo.

Toyota Land Cruiser

Toyota Land Cruiser to synonim prawdziwie uniwersalnego auta terenowego. Jej zdolności do dostania się w każde miejsce są tak dobrze znane i udokumentowane, że Land Cruiser od lat stanowi punkt odniesienia dla każdej innej terenówki. Luksusowe wyposażenie sprzedawanych obecnie Toyot nie przesłania ich prawdziwej natury – ten pojazd nadal nadaje się na udaną wyprawę wgłąb Arktyki.

Toyota Corolla GT-S AE86

Toyota AE86 najbardziej znana jest z japońskiej animacji, Initial-D. Jej bohater, dostawca japońskiego sera tofu, ściga się z innymi kierowcami po górskich przełęczach Japonii. Initial-D wraz z Toyotą AE86 uważane są za ojców kultury driftu, czyli kontrolowanego poślizgu.