Samochodów jest coraz więcej. W dużych miastach można zauważyć tendencje do szybciej rosnącej liczby aut od ludzi. Z drugiej jednak strony wiele osób chce być zauważonych w tłumie. Jak stać się niepowtarzalnym i zrobić coś, co przyciągnie uwagę innych osób? Dobrym sposobem może być zmiana koloru auta, jednak niewiele osób stać na comiesięczny zakup nowego samochodu albo wizytę u lakiernika. Naprzeciw takim osobom wychodzi car warpping, czyli oklejanie swojego auta folią z różnymi wzorami.

Co to jest car wrapping

Najprościej mówiąc, jest to oklejanie folią części samochodowych albo całego auta. Jest to oczywiście forma tuningu, ponieważ odświeża się swój pojazd i można dodać mu dodatkowego charakteru. Szybki rozwój tej dziedzinie pozwolił producentom folii do oklejania mocno rozszerzyć swój asortyment produktów. Dzięki temu można spotkać różne kolory i ciekawe wykończenia, które można zamontować nawet samemu.

Zalety korzystania z car wrappingu

  1. Jest to znacznie tańsza opcja tuningu pojazdu, ponieważ płaci się za folię 3-krotnie mniej, niż za lakierowanie auta.
  2. Łatwiej jest zrobić piękny wzór na folii, niż lakiernikowi na samochodzie, dzięki czemu można stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny.
  3. Dobrze zamontowana folia może wytrzymać w nienaruszonym stanie prawie 10 lat.
  4. Zabrakło odpowiedniego koloru auta albo chce ktoś mieć dany wzór na swojej masce. Wszystko to zapewni car wrapping, który jest również bardzo łatwy w demontażu.
  5. Usuwanie folii w żaden sposób nie powinno uszkodzić oryginalnego lakieru auta, nawet po 8 latach.
  6. Folia ma również zastosowanie ochronne dla lakieru samochodu. Każdy pyłek czy też promieniowanie musi najpierw przejść przez folię.

Zmiana koloru auta wydaje się dla wielu celem nieosiągalnym. Samochód, który dostało się po rodzicach, nie jest zbyt atrakcyjny dla młodej osoby i chciałby ona coś w nim zmienić. Idealnym sposobem do tuningu samochodu będzie car wrapping, który jest bezpieczny i posiada wiele zalet, które pomogą utrzymać samochód w nienaruszonym stanie.